آموزشگاه زبان میرراستگو

10 نکته مهم در یادگیری زبان انگلیسی

10 نکته مهم در یادگیری زبان انگلیسی

با توجه به بهره گیری از زبان انگلیسی در جوامع بین المللی و کشور های مختلف احتمالا می دانید تا چه حد یادگیری آن می تواند اهمیت داشته باشد، اما همیشه دغدغه هایی برای بسیاری وجود دارد و آن هم این است که چگونه در کم ترین زمان ممکن و با استفاده از ترفند های خاص آن را آسان تر یاد بگیرند.

فراموش نکنید که نخست در یادگیری زبان انگلیسی شما باید خوب شنیدن را بیاموزید، به این صورت که انگار مانند یک کودک اولین بار است که کلماتی را می شنوید و هنوز برای شما نا آشنا هستند.

با بررسی عکس العمل دیگران سعی می کنید کاربرد و دلیل استفاده از این کلمه را نیز درک کنید. در ادامه مسئله مهم این است که یادگیری زبان تنها با کاربرد متداوم آن قابل انجام است. یعنی شما زبان را در طول روز استفاده کنید.

حال می توانید وارد وب سایت های انگلیسی شده و یا این که بجای استفاده از سرویس های اینترنتی فارسی از نرم افزار ها و همین طور سایت های لاتین بهره بگیرید.

وقتی زبان انگلیسی را می آموزید درصورت تکرار نکردن آن احتمالا مسئله ای به وجود می آید و آن هم فراموش کردن است.

چگونه آسان زبان بیاموزیم؟

سوالی که برای همگان پیش می آید این است که چگونه زبان را به آسان ترین و در کنار آن کاربردی ترین شکل ممکن بیاموزیم. برای این کار بهتر است که از فیلم ها و موسیقی ها کمک بگیرید، یک فیلم که به آن علاقه دارید را با زبان اصلی چند بار از ابتدا تا انتها ببینید.

سعی کنید در قبال بازخورد هایی که این فیلم خواهد داشت از کلمات انگلیسی در طول کار های روزمره خود استفاده کنید.

گوش کردن به سخنرانی ها نیز می تواند یکی دیگر از روش های محبوبی باشد که عده زیادی را موفق به یادگیری بهتر کند.

البته این نکته را فراموش نکنید که یادگیری اصولی مهم تر از هر چیزی است.

همواره در زبان انگلیسی حدود 300 کلمه وجود دارد که شما در تمامی جملات خود احتمالا از آن ها استفاده می کنید.

لغت نامه های زیادی امروزه وجود خواهند داشت که شما می توانید از آن ها بهره بگیرید، در واقع کلمات کلیدی در تکمیل کل پروسه یادگیری شما نقش اولیه را خواهند داشت. حتی می توانید روی موبایل و کامپیوتر شخصی خودتان نیز این لغت نامه ها را داشته باشید.

یادگیری کلمات مرتبط به شغل

در هر شغلی که هستید ابتدا کلمات مشترک و شبیه به هم را به فارسی یاد بگیرید، مثلا یکی از این کلمات اتومبیل می باشد. ضمن این که مثلا اگر برنامه نویس هستید، احتمالا کلمات بیشتری وجود دارد که شما باید در طول روز از آن ها استفاده کنید و لاتین هستند، در واقع یادگیری این کلمات آسان تر است چون شما علاقه بیشتری به آن ها دارید.

کم کم می توانید این گستره را پیش تر برده و همین طور یادگیری زبان تخصصی پس از عمومی می تواند بهترین هدف گذاری باشد.

چون می دانیم که در دانشگاه های ایران کتاب های زبان تخصصی برای هر رشته به صورت جداگانه تدریس می شود و این ایده آل است که شما این زبان ها را نیز یاد بگیرید.

و البته که باید هر روز از زبان استفاده کنید، درست مانند یک وعده غذایی که از آن دست نمی کشید، نیاز است که زبان انگلیسی را نیز مدام تکرار کنید، پادکست گوش کنید و همین طور تمامی آموزش هایی که دوست دارید را به زبان انگلیسی بیاموزید.

حتی به شما پیشنهاد می کنیم که کمی تخصصی تر کار کرده و کلمات سخت تر را ابتدا یاد بگیرید. این باعث می شود فراگیری دیگر کلمات آسان تر به نظر برسد و در مدت زمان معینی گستره ای کلمات در ذهن شما باقی بماند.

یادگیری زبان با ارتباط

چقدر خوب می شود که اگر بتوانید وارد چت روم ها، فروم ها و انجمن های مجازی خارجی شده و سعی کنید زبان انگلیسی را از این طریق یاد بگیرید. آن ها مدام از کلمات جدید استفاده می کنند و شما ناگزیر هستید برای یادگیری کلمات به دنبال جستجوی آن ها در اینترنت باشید.

تکنولوژی امروزه موثر ترین حوزه برای یادگیری زبان های مختلف است. بخصوص این که ارتباط ها از این طریق ایجاد می شود.

منابع رایگانی نیز وجود دارند که پکیج های آموزشی با کیفیتی را به شما ارائه می دهند بهتر است که بجای هزینه های نجومی و عجیب برای برخی نرم افزار ها و همین طور کتاب ها از آن ها استفاده کنید.

هر از چند گاهی بهتر است به سراغ گرامر نیز بروید، گرامر در یادگیری زبان انگلیسی در مدت زمان کم تر نقش اساسی خواهد داشت. پیشنهاد ویژه ما این است که بر روی گرامر وقت بیشتری صرف کرده و سعی کنید آموزش های بیشتری را بر این اساس بخوانید.

مسئله کلیدی و مهم بعدی زمان بندی است.

زمان بندی برای یادگیری بهتر زبان

اما منظور از زمان بندی چیست، این که شما با خودتان عهد ببندید که در طول روز یک ساعت و حتی بیشتر را به یادگیری کلمات جدید در حیطه کار و فعالیت خود یاد بگیرید. این که در طول روز ممکن است با چه مشاغلی روبرو شوید نیز مهم است، سعی تان بر این باشد که کلمات کلیدی مرتبط با کار ها را بیاموزید. مثلا کفاش، نقاش، مشاور املاک و…

دوره های آموزشی آنلاین و صوتی نیز می توانند کمک خوبی باشند، البته به شرطی که نسخه های کارآمد و پرطرفدار را انتخاب کنید، تعدادشان در سطح اینترنت فرا تر از چیزی است که فکرش را می کنید.

تمرکز اصی شما باید روی یادگیری روزانه باشد، بعلاوه این که هر بار از خودتان آزمون بگیرید، این که آیا کلماتی که در گذشته معنی آن ها را فرا گرفته اید را به یاد دارید؟ در واقع اگر هم چنین نباشد باید از پروسه تکرار استفاده کنید. تکرار و تکرار در طول روز راهی است که شما را وادار می کند اگر کلمه ای را بلد نیستید به گذشته بازگشته و باز هم آن را حفظ کنید.

تمرکز بر روی مکالمه

یکی از ترفند های کلیدی که برای یادگیری زبان حتی در مدارس از آن استفاده می شود، مکالمه می باشد، این که شما سعی کنید ده کلمه یا بیشتر را به صورت لاتین در کنار هم استفاده کنید. مثلا وقتی قصد حضور در یک ملاقات کاری را دارید بهترین ایده این است که مکالمه های مربوط به آن را بیاموزید.

مدام از خودتان سوال بپرسید، مثلا در زبان انگلیسی به آموزش چه می گویند؟ در ای نصورت وقتی سوال برای شما ایجاد می شود خیلی زود به دنبال پاسخ آن خواهید بود.

اگر بتوانید دوستی را خارج از کشور و غیر ایرانی پیدا کنید و با استفاده از یک مترجم آنلاین با او چت کنید در واقع کمک بزرگی به یادگیری خواهد بود. گوگل ترنسلیت یکی از محبوب ترین ها در این زمینه است. البته اشتباهات زیادی نیز دارد اما به شما کمک می کند که متون کوتاه و کلمات کلیدی را خیلی سریع تر و راحت تر ترجمه کنید.

در صورت یادگیری یک لغت جدید باید کاری کنید که مدام نیاز به استفاده از آن باشد و خود را در موقعیتی قرار دهید که زبان را بر اساس کاربرد آن در طول روزمره فرا گیرید. بنابراین دیدن فیلم ها و برنامه های زبان اصلی بهترین گزینه خواهد بود.

مقالات و آموزش‌ها

زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبانهای شناخته شده در جهان به عنوان زبان بین المللی و مشترک ملل می باشد از این رو افراد…

افعال حال ساده انگلیسی (Simple Present Tense) همانطور که می‌دانید فعل در زبان انگلیسی واژه‌ای است که یا نشان‌دهنده حالت و چگونگی وقوع عمل می‌باشد…

فعل در زبان انگلیسی واژه‌ای است که یا نشان‌دهنده حالت و چگونگی وقوع عمل می‌باشد که به آنها افعال حالت یا State Verbs گفته می‌شود و یا عملی…